Program do przerabiania zdjęćProgram do przerabiania zdjęć na mniejsze - Pixu, to nowoczesna aplikacja, która dzięki swym możliwościom pozwala na zmianę wymiaru zdjęć. Jeśli potrzebujesz zdjęć np. na wybrany serwis społecznościowy, czy tez miniaturki na forum, nic łatwiejszego niż użycie programu Pixu. Pixu obsługuje najpopularniejsze formaty plików graficznych, mimo że zdecydowana większość aparatów cyfrowych zapisuje zdjęcia tylko do formatu jpg. Oprócz tego formatu Pixu przekonwertuje również pliki jpeg, gif, png czy bmp. Program do przerabiania zdjęć jest niezbędnym wyposażeniem każdego kto pracuje z plikami graficznymi, tworzy strony internetowe czy grafikę.

    Pixu v.2.6, rozmiar pliku: 2.44 MBPixu to program do przerabiania zdjęć, który z pewnością przyda sie każdemu amatorowi fotografii i posiadaczowi aparatu cyfrowego.
Aparat fotograficzny rejestrujący obraz w postaci cyfrowej nazywany jest aparatem cyfrowym. Zapisywanie obrazu na takim aparacie jest procesem podobnym do zapisywania informacji na komputerze. Cały mechanizm rejestrujący obraz uruchamiany jest za pomocą spustu. Światło pada na filtr barwny, a następnie dociera do matrycy. Matryca to jakby film wielokrotnego użytku. Gdy tworzony na niej obraz zostanie zapisany jest ona znów gotowa do użytku. Rola matrycy polega na przesyłaniu impulsów elektrycznych do przetwornika analogowo cyfrowego, który przetwarza sygnały analogowe na cyfrowe. Obiektyw zbudowany jest z soczewek skupiających światło i rzutujących obraz na matrycę. Ma on podobnie jak rozdzielczość matrycy decydujący wpływ na jakość zdjęć. Większość aparatów konsumenckich wyposażona jest w obiektywy pozwalające na 3-krotną zmianę ogniskowej (tzw. trzykrotny zoom). Aparat jest tym lepszy im większy jest zakres zoom oraz jasność obiektywu, która im jest mniejsza, tym obiektyw jest jaśniejszy, a wówczas można fotografować również w gorszych warunkach oświetleniowych. Bardzo ważną częścią aparatu cyfrowego jest ciekłokrystaliczny wyświetlacz ułatwiający znacznie ocenę zdjęcia przed jego rejestracją, jak również wybór opcji i ustawień różnych parametrów poprzez menu. Taki monitor daje również możliwość obejrzenia zdjęć po ich wykonaniu. Przy wyborze wyświetlacza trzeba się kierować jego wielkością (im większy tym lepiej), oraz rozdzielczością (standardowa wartość to około 130 000 pikseli). Procesor jest odpowiedzialny za obróbkę sygnału z matrycy i jego przetworzenie w postać cyfrową. To mini-komputer z zainstalowanym oprogramowaniem wpływający przede wszystkim na szybkość działania aparatu, jakość wykonywanych fotografii oraz redukcję szumów, które znacznie pogarszają jakość obrazu. Zdjęcia po przetworzeniu w postać cyfrową zapisywane są w pamięci aparatu. Najczęściej jest to wymienna karta pamięci występujące w różnych pojemnościach, od kilkunastu do kilkuset MB, lub nawet GB. Im większa karta tym więcej zdjęć się na niej zmieści. Każdy aparat wymaga zasilania i może to być albo akumulator litowo-jonowy mający zazwyczaj większą pojemność, albo standardowe "paluszki" AA.