Program do obróbki zdjęćProgram do obróbki zdjęć którego przykładem jest Pixu pozwoli automatycznie zmniejszyć zestaw Twoich zdjęć. Obróbka zdjęć jaką umożliwia program polega na zmianie ich wymiarów, tak aby zmniejszyć również rozmiar pliku na dysku. Pixu umożliwia zmniejszanie zdjęć np. w celu umieszczenia we wszystkich portalach społecznościowych, łatwiejszego przesyłania emailem czy zmniejszenia rozmiaru plików na dysku.

Obróbka zdjęć przy użyciu Pixu sprowadza się do wskazania folderu lub poszczególnych plików np. jpg, jpeg, png, gif czy bmp, które zostaną przerobione na mniejsze, co ułatwi ich szybszą wysyłkę przez sieć jak również umożliwi umieszczenie w innych serwisach, gdzie rozmiar plików graficznych odgrywa istotną rolę.

    Pixu v.2.6, rozmiar pliku: 2.44 MBPixu to program do zmniejszania zdjęć, który proces zmniejszania zdjęć wykona szybko i w pełni automatycznie. Nie trać miejsca na dysku na olbrzymie pliki ze zdjęciami, użyj Pixu, który zmniejszy znacząco ich rozmiary.Aparaty cyfrowe od momentu pojawienia się na rynku zrobiły wielką furorę. Aktualnie wybór jest ogromny biorąc pod uwagę zarówno ilość producentów jak i przeznaczenia sprzętu, dlatego też każdy planujący zakup aparatu powinien zastanowić się dobrze nad jego wyborem. Wśród dostępnych na rynku aparatów cyfrowych wyróżnić można następujące rodzaje:

1. Aparat kompaktowy, który najczęściej jest bardzo prosty w obsłudze i nie posiada szczególnie skomplikowanych funkcji, skierowany jest przede wszystkim do każdego odbiorcy. Zaletą większości tych aparatów są ich nieduże rozmiary, ciekawy design, jak również wraz z rozwojem techniki większość prostych w obsłudze kompaktów daje możliwość nie tylko rejestrowania zdjęć ale również nagrywania filmików oraz odtwarzania plików audio. Wśród aparatów kompaktowych znaleźć można również bardzo zaawansowane, przeznaczone dla bardziej wymagających odbiorców znających podstawy fotografii, lecz pragnących posiadać jedno wygodne w obsłudze urządzenie zamiast kilku korpusów i obiektywów.
2. Lustrzanka to aparat najczęściej zaawansowany, większy i skierowany do użytkowników bardziej zaawansowanych, lub przynajmniej interesujących się fotografią. Zdecydowaną zaletą lustrzanek jest możliwość rzeczywistej obserwacji fotografowanej sceny przez wizjer, który pokazuje, to co "widzi" obiektyw, a także szybkość działania i duża skuteczność w fotografowaniu szybko rozgrywających się wydarzeń.
3. Aparat średnio-formatowy z przystawką cyfrową oferuje wysoką jakość zdjęć zarówno w wersji analogowej jak i cyfrowej, dzięki czemu stosowany jest w fotografii reklamowej, fotografii mody i tam gdzie bardzo ważna jest wysoka jakość i wielkość obrazu. Jest to bardzo zaawansowany aparat, którego cena jest również wysoka. Na rynku dostępne są przystawki cyfrowe, które można wykorzystać nawet ze starszymi korpusami.