Jak zmniejszyć zdjęciaZobacz jak zmniejszyć zdjęcia hurtowo przy użyciu programu Pixu. Program ten to świetne narzędzie do masowej przeróbki rozmiarów zdjęć, ale oczywiście może być również użyty do zmniejszania pojedynczych zdjęć.
Poniżej krok po korku pokazane jest jak zmniejszyć Twoje zdjęcia. Zakładamy, że Pixu jest już zainstalowany, jeśli nie, pobierz go klikając tutaj i zainstaluj

KROK 1. Wybierz z dysku zdjęcia, które chcesz zmniejszyć, możesz to uczynić na dwa sposoby, wybierając pojedyncze zdjęcia (w tej opcji możesz zaznaczyć wiele zdjęć trzymając klawisz Ctrl i klikając na zdjęcia lub wszystkie przy użyciu Ctrl+A) lub wybierając cały folder ze zdjęciami:KROK 2. Możesz kliknąć na zdjęcie, aby podejrzeć jego lokalizację oraz rozmiary. Niechciane zdjęcia możesz na tym etapie usunąć. Kliknij na przycisk "Dalej", aby kontynuować. Na tym etapie możesz po zaznaczeniu zdjęcia wcisnąć spacje, aby podejrzeć zdjęcie w dużym oknie.KROK 3. Wybierz końcowy rozmiar zdjęć jako wartość procentowa rozmiarów oryginału lub ustaw sztywno wartości szerokości i wysokości zdjęcia. Jeśli opcja "zmieniaj proporcjonalnie" jest zaznaczona wymiary zdjęcia zmienią się proporcjonalnie przy zmianie jednego z nich. Oryginalne i końcowe rozmiary dla pierwszego zdjęcia na liście sa wyświetlone.KROK 4. Wybierz folder gdzie mają być zapisane zdjęcia. Pamiętaj aby wybrać inny folder niż ten, z którego pochodza zdjęcia gdyż istnieje ryzyko nadpisania oryginału.KROK 5. Zdecyduj w jaki sposób pliki mają być nazywane w wybranym folderze.KROK 6. Konwersja w toku. Możesz ją zatrzymać klikając na przycisk "Zatrzymaj". Po konwersji naciśnij przycisk, aby otworzyć folder ze zmniejszonymi zdjęciami.WSKAZÓWKA:

Chcesz zmniejszyć szybko pojedyncze zdjęcie? Przeciągnij je na ikonę programu na pulpicie.
Nie masz jeszcze Pixu? Pobierz teraz:

    Pixu v.2.6, rozmiar pliku: 2.44 MB